Manifesto (arabic)

 

بیانیه انجمن بين المللي دوستان قلب

عظمت انسان بر مبنای هوشياري قلب او سنجیده میشود

چشم انداز

خوب بودن از طریق ارتقاء سلامت

رسالت

ارتقاء سلامت، موضوعي جهانی است، كه تمام جنبه های جسمي و روحي و رواني انسان را شامل مي‌شود

انجمن بين المللي دوستان قلب حرکتی جهاني برخاسته از تجارب قبلی انجمن و با حفظ ساختار قبلي و اعضاي آن می باشد که هدف آن ارتقاء سلامت انسان در ابعاد جسمي، روحي و رواني است.

اين انجمن عضو فدراسیون بین المللی قلب و عروق بوده و با سازمان بهداشت جهانی همکاری دارد. در سال 1994 (1373) اساس اين انجمن با مشارکت پزشکان، متخصصان قلب و بیماران سراسر دنیا، و عمدتاً از کشورهای با درآمد کم و متوسط، به منظور پیشگیری ثانويه و بازتوانی بیماریهای قلبی عروقی شكل گرفت.

انجمن بين المللي دوستان قلب به اهمیت زندگي روزمره، ارتباط جسم و روان و رشد روابط انسانی اعتقاد راسخ دارد. این انجمن همچنین آموزش بانوان را به عنوان ضرورتی برای سلامت آنان و خانواده هايشان در زمره فعاليتهاي خويش قرار داده است.

انجمن بين المللي دوستان قلب بر این باور است که سالمندی فرصتي براي بهره مندي بيشتر از زندگي معنوي است و نيز جوانان ذخایرارزشمند سلامتی هستند، گرچه امروزه آنان در مواردي از زیاده روی در مصرف و در مواردي ديگر از محرومیت و فقر رنج می برند.

انجمن بين المللي دوستان قلب معتقد است که بدن نیازمند رژیم متعادلی برای تأمین آب، كربوهيدراتها، پروتئینها و چربیها است و مصرف میوه و سبزیجات را چند نوبت در روز توصیه می‌کند. اين انجمن اعتقاد دارد همان گونه که باید با گرسنگی مبارزه كرد، از مصرف زیاد کالری که منجر به چاقی، دیابت و بیماریهای مزمن غیرواگیر می شود نیز باید اجتناب نمود.

انجمن بين المللي دوستان قلب انجام فعالیت بدنی منظم همراه با كاركرد متوسط عضلانی را توصیه می کند. دویدن آهسته و مداوم، مبنای اصلي حفظ تندرستي و وضعیت جسمی و روانی مطلوب می باشد.

انجمن بين المللي دوستان قلب معتقد است که مصرف صحیح داروها به درمان بيماري و حفظ سلامتی کمک می کند. همچنین باور دارد که بر مبنای نتایج حاصل از مطالعات علمی جدید لازم است در جهت كنترل عوامل خطرساز بيماريهاي قلبي عروقي، داروهاي مناسب تجويز گردد. این انجمن همچنین اقدام در جهت تولید داروهای جدید کم هزینه را پیشنهاد می دهد، به صورتی که این داروها در کشورهای در حال توسعه قابل استفاده باشند، اين امر گاهي در جهت دفاع از حقوق این کشورها براي برخورداری از سلامت به عنوان حق مسلم انسان می باشد.

اين انجمن بر این باور است که در رابطه بین پزشک و بیمار، نگرش مثبت، مؤلفه ای ضروری برای کسب اطمینان و اعتماد متقابلي است که برای بهبود سلامتی بسیار مهم می باشد. انجمن، فلسفه وجودي خود را در ارتباط پزشک و بیمار مي‌داند و تلاش مي‌كند همواره نگرش مثبتي در بيمار به وجود آورد و او را به سمت كمال به پيش ببرد. انسان کامل عضو هر مذهب و مرامي كه باشد به  نیکان از سر مهر نیکی می کند، و روزگار به نیکی می گذراند.

انجمن بين المللي دوستان قلب به دنبال جلب همكاري شخصیتهای معنوی ، نظیر روحانیون، شعرا و فلاسفه مي‌باشد تا ما را در رسيدن به اهداف انجمن كمك كنند. اين راهي است که ما را به سوی هدفي ارزشمند رهنمون مي‌سازد. چنین افرادی از طریق آثارشان مطرح می گردند، و اين آثار مي‌تواند در راستاي اهداف انجمن قرار گيرد.

انجمن بين المللي دوستان قلب به خلاقیت تمامی شهروندان و كاركنان بخش سلامت، که این بیانیه را به رسمیت می شناسند اطمینان دارد، به نحوی که آنان بتوانند این باور را اشاعه دهند.

مراقبت از بیماران با خاطري شاد، روح را شادمان می سازد و شادمانی به دیگران نیز سرایت می کند، چنانكه شادمانی من بخش كوچكي از شادماني شما مي‌باشد.

بیانزانو، 5 ژوئن 2008

فلاویو بورگارلا

مؤسس و مدیر اجرایی

انجمن بين المللي دوستان قلب